Finālsērijas ar uzvarām iesāk VK Jelgava un RSU/MVS
05.04.2021

Šodien tika aizvadītas abu finālsēriju pirmās spēles Latvijas Čempionātā volejbolā sievietēm. Pirmajā finālspēlē par 1.vietu VK Jelgava uzņēma Baltijas līgas vicečempiones – RVS/LU meitenes.

 

Mājnieces šīs dienas spēlei bija noskaņojušās lieliski – meitenes visa mača garumā spēlēja ar milzu pašatdevi, kas vainagojās ar lielisku komandas spēli aizsardzībā. Pēc viegli uzvarēta pirmā seta (25:15) mājnieces neatslāba un stabili aizvadīja arī otro setu, kur galotnē izdevās uzvarēt ar rezultātu 25:23. Spēles 3.setā RVS/LU meitenēm izdevās pārņemt spēles iniciatīvu un uzvarēt 25:20. Spēles noslēdzošajā setā RVS/LU volejbolistes turpināja daudz kļūdīties servēs un arī uzbrukumā nespēja “nokārtot” bumbas, lielā mērā pateicoties lieliskajai VK Jelgava spēlei aizsardzībā. Rezultātā, spēles 4.sets noslēdzās ar 25:17, jelgavniecēm uzvarot pirmo spēli ar 3:1. Jelgavas komandas rindās lielisku spēli aizvadīja abas 4.zonas spēlētājas – Liene Šimkuse (16 punkti) un Līga Plāte (14 punkti), tikmēr viesu komandā rezultatīvākā bija komandas diagonāles spēlētāja – Vlada Pridatko (16 punkti, no tiem 3 eisi).

 

Šīs dienas otrajā spēlē RSU/MVS volejbolistes Rīgā uzņēma VK miLATss komandu no Daugavpils. Spēles pirmais sets aizritēja punkts-punktā līdz pat galotnei. Taču seta galotnē vairākas viesu komandas kļūdas un laba RSU/MVS komandas aizsardzība ļāva 1.setu uzvarēt mājniecēm ar rezultātu 25:21. Spēles otro setu, lielā mērā pateicoties veiksmīgām Diānas Černiševas darbībām uzbrukumā un servē, labāk iesāka Daugavpils meitenes, nokļūstot pat 5 punktus priekšā (7:2), taču RSU/MVS komanda nepadevās un seta gaitā lēnām līdzsvaroja rezultātu uz tablo. Arī pienākot seta galotnei, rezultāts bija neizšķirts – 22:22. Seta pēdējās izspēles labāk nospēlēja mājnieces un Anna Rīta ar eisu pielika setam punktu - 25:23 RSU/MVS komandas labā. Spēles trešais sets atkal aizritēja līdzīgā cīņā, līdz seta vidū daugavpilietes izdarīja izrāvienu. Lai gan mājnieces spēja seta galotnē nedaudz pietuvoties, VK miLATss meitenes spēja setu uzvarēt ar 25:23. Līdz ar to, spēle tika pagarināta vismaz par vēl 1 setu. Diemžēl Daugavpils komandas meitenēm neatlika spēka un emocijas kvalitatīvam 4.setam un RSU/MVS komanda to viegli uzvarēja ar 25:14. Līdz ar to, pirmo spēli ar rezultātu 3:1 uzvarēja rīdzinieces. Uzvarētāju labā 24 punktus guva Annija Jurdža (4 no tiem ar servi), bet ar 20 punktiem palīdzēja Megija Dambrehte. Daugavpils komandas rezultatīvākās spēlētājas bija Iveta Alehina (15 punkti), Diana Černiševa (12 punkti) un Marija Čerņavska (11 punkti).

 

Atbildes spēles norisināsies 10.aprīlī Rīgā un Daugavpilī, bet, ja nepieciešams, tad 3.spēles abās sērijās norisināsies jau 11.aprīlī, arī Rīgā un Daugavpilī. Būs interesanti vērot, vai RVS/LU un VK miLATss komandu treneri spēs uzlabot savas komandas spēli, lai apliecinātu savu favorītu statusu un paildzinātu sēriju līdz 3.spēlei!

 

 

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv