Ar 2 spēlēm atsācies Latvijas Čempionāts sievietēm
07.03.2021

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, ar divām spēlēm, atsācies Latvijas Čempionāts volejbolā sievietēm. Dalībkomandu skaits sarucis līdz četrām Baltijas līgas līgas komandām, atlikušajām četrām komandām dalību no sacensībām atsaucot saistībā ar covid-19 pandēmijas ierobežojumiem, kas liedz amatieru komandām piedalīties sacensībās un aizvadīt treniņus. Sacensības turpina: RVS/LU, VK Jelgava, RSU/MVS un VK miLATss. Izspēles sistēma paredz, ka komandas izspēlēs 2 apļu pamatturnīru, kam sekos pusfinālu un finālu sērijas līdz 2 uzvarām katra.

 

Pirmajā spēlē pēc ilgā pārtraukuma, 28.februārī, VK miLATss savās mājās uzņēma RSU/MVS volejbolistes. Spēles pirmo setu pārliecinošāk uzsāka RSU/MVS volejbolistes un ieguva pat 8 punktu pārsvaru, taču mājnieces spēja pārņemt iniciatīvu un pietuvoties, līdz beidzot seta galotnē ieguva 5 punktus pēc kārtas un spēles pirmo setu uzvarēja ar rezultātu 25:22. Lielāko daļu otrā un trešā spēles seta aizritēja VK miLATss komandai atrodoties vadībā. Viņas arī droši noslēdza abus setus un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0.

 

Otrā spēle norisinājās 7.marta pēcpusdienā, Daugavpilī, kur VK miLATss uzņēma Baltijas līgas vicečempiones - RVS/LU komandu. Spēles pirmo setu pārliecinoši aizvadīja VK miLATss komanda, mājniecēm izcīnot uzvaru ar rezultātu 25:20. Spēles otrajā setā izmaiņas sākumsastāvā veica RVS/LU komanda, laukumā sūtot Petru Nečiporuku, un tas deva augļus – otrais sets tika uzvarēts ar rezultātu 25:21. Spēles trešais sets aizritēja līdzīgi, un tuvojoties seta galotnei vadībā bija mājnieces. Taču Lāsma Ozola ar lielisku servju sēriju spēja nosvērt svara kausus par labu RVS/LU komandai, kuras uzvarēja setu ar rezultātu 25:21. Spēles noslēdzošajā setā RVS/LU komandas volejbolistes rādīja pārliecinošu sniegumu un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 25:18 un visā spēlē ar 3:1.

 

Pēc šīm brīvdienām, visas komandas ir aizvadījušas pa 5 spēlēm. RVS/LU komanda ar 13 izcīnītiem punktiem jau garantējusi pamatturnīra 1.vietu un pusfinālā spēkosies ar 4.vietu izcīnījušo komandu. Otrajā vietā šobrīd ar 7 punktiem ierindojās VK Jelgava komanda, bet RSU/MVS un VK miLATss komandām katrai ir pa 5 punktiem. Tas nozīmē, ka 2.-4. vietu liktenis izšķirsies pēdējā spēļu kārtā, kur RVS/LU 10.martā uzņems RSU/MVS, bet 20.martā VK Jelgava dosies uz cīņu pret VK miLATss komandu.

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv