LČ uzvarētājus noskaidros Baltijas līgas klubi
21.02.2021

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) sapulces ar astoņām Latvijas čempionāta komandām, no kurām četras pārstāvēja Baltijas līgu un četras – Nacionālo līgu, visu komandu pārstāvji Covid-19 ierobežojumu dēļ piekrita šosezon labākās komandas noskaidrot Baltijas līgas klubu ietvaros.

 

Vienlaicīgi tika nolemts, ka četras Nacionālās līgas komandas – “Latvijas Universitāte”, “Mārupes SC”, “Murjāņu Sporta ģimnāzija” un VK “Gulbene” – neaizvadīs arī Nacionālās līgas sacensības, jo Covid-19 ierobežojumu dēļ tās varētu sākties, ātrākais, pēc 6. aprīļa, un turnīrs varētu ievilkties līdz vasarai.

 

Plānots, ka Baltijas līgas komandas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte”, VK “Jelgava”, “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” un VK “miLATss” – aizvadīs vēl nenospēlētos savstarpējos mačus, lai noteiktu vietu secību pirms “play-off” cīņām.

 

Sacensību reglaments “play-off” turnīrā plānots tāds pats kā vīriešu sacensībās – vispirms divi pusfināla pāri sērijā līdz divām uzvarām noskaidro finālistus, bet pēc tam “zelta” sērija tiek aizvadīta līdz trim uzvarām un “bronzas” – līdz diviem vienas komandas panākumiem.

 

Latvijas čempionātu sievietēm paredzēts aizvadīt pēc Baltijas līgas finālsešinieka cīņām februāra beigās – no marta sākuma līdz 11. aprīlim, kad sieviešu izlasei jāsāk gatavošanās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

 

Galvenais arguments par labu Latvijas čempionāta aizvadīšanai sieviešu komandām, kuras nav spēlējušas jau vairākus mēnešus, ir tieši izlases vajadzības – Baltijas līgas komandās startē daudzas Latvijas pieaugušo valstsvienības kandidātes, kurām nepieciešama spēļu prakse.

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv