VK Ezerzeme triumfē Nacionālās līgas vīriešiem pamatturnīrā
23.025.2020

Par Nacionālās Līgas čempionātā vīriešiem pamatturnīra uzvarētājiem kļūst VK Ezerzeme.

Šajā nedēļas nogalē norisinājās pēdējās un izšķirošās pamatturnīra spēles, kas sadalīja vietas kopvērtējuma tabulā gan augstākās, gan zemākās grupas konkurencē.

Augstākās grupas pirmajā spēlē sestdien savā strapā tikās Daugavpils nov./DT un VK Ozolnieki komandas. Spēles sākumā pārliecinošu sniegumu rādīja zāles saimnieki Daugavpils novada volejbolisti. Lai arī spēles trešajā setā Ozolnieku spēlētājiem izdevās radīt saspringtu spēles galotni, Daugavpils nov./DT puiši bija nosvērtāki un spēcīgāki, un izcīnīja uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:0. Ar 16 iegūtiem punktiem rezultatīvākais bija uzvarētāju komandas spēlētājs Aleksandrs Samuilovs, tajā skaitā divus punktus iegūstot ar netveramu servi un trīs ar uzvarētu bloku.

Pēdējā augstākās grupas spēle aizritēja jau svētdien Pārventas SH starp Jēkabpils Junioru/JSS un VK Ventspils komandām. Tālais ceļš jēkabpiliešiem nebija šķērslis un, parādot pārliecinošu sniegumu uz laukuma, svinēja drošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles gaitā ar iegūtiem 11 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Kristers Sils, tajā skaitā trīs punktus iegūstot ar netveramu servi.

Arī zemākās grupas konkurencē šajā nedēļas nogalē aizritēja pēdējās pamatturnīra spēles.

Sestdien, Kuldīgas NSS tikās Vecumnieku un Kuldīgas novada sporta skolas komandas. Lai arī spēles pirmo setu Vecumnieku volejbolistiem izdevās pārliecinoši uzvarēt, mača turpinājumā Kuldīgas spēlētāji parādīja, ka negrasās tik viegli atdot uzvaru. Abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles turpinājumā spēcīgāki un pārliecinošāki par savu sniegumu izrādījās Vecumnieku komandas volejbolisti, svinot uzvaru ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 18 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas spēlētājs Andris Zadovskis, tajā skaitā vienu punktu iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.

Savukārt otrajā sestdienas mačā RVS Sporta zālē spēli aizvadīja Aizputes un Rīgas Volejbola skolas komandas. Spēles sākumu veiksmīgāk aizvadīt izdevās mājniekiem- RVS volejbolistiem, izvirzoties vadībā ar 2:0 pa setiem. Spēles trešajā setā Aizputes spēlētāji parādīja lielāku pretestību un nosvērtību uz laukuma, kas nesa arī rezultātu, intriga par spēles uzvarētāju vēl turpinās. Tomēr spēles ceturtais sets izrādījās izšķirošais, kur pārliecinošu sniegumu parādot, RVS spēlētāji svinēja uzvaru visā mačā ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 22 punktiem izcēlās uzvarētāju un mājnieku komandas volejbolists Renārs Jansons, tajā skaitā vienu punktu iegūstot ar netveramu servi un trīs ar uzvarētu bloku.

Zemākās grupas pamatturnīra pēdējā spēlē, svētdien Misas vidusskolas sporta zālē, tikās Vecumnieku un Aizputes komandas. Spēles sākumā abām komandām izdevās apmainīties ar uzvarētiem setiem. Tomēr mača turpinājumā, spēcīgāku sniegumu parādot, Vecumnieku komandas volejbolisti svinēja uzvaru ne tikai trešajā un ceturtajā spēles setā, bet arī visā spēlē ar rezultātu 3:1. Ar 18 iegūtiem punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Andris Zadovskis, tajā skaitā trīs punktus iegūstot ar netveramu servi, un Reinis Zelčs, tajā skaitā divus punktus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.

Par regulārās sezonas Nacionālās Līgas čempionātā vīriešiem kļuva VK Ezerzeme, kas par 3 punktiem apsteidza Daugavpils nov./Daugavpils Tehnikums komandu. Trešajā vietā ierindojās Jēkabpils Juniori/JSS komanda.

Savukārt, Zemākās grupas līderpozīcijā ir ierindojušies Vecumnieku komandas volejbolisti ar iegūtiem 34 punktiem. Viņiem astotdaļfinālā pretī stāsies SK Talsi komanda, kas Zemākajā divīzijā ieguva 16 punktus un ierindojās 4.vietā. Savukārt, otrā astotdaļfināla pārī spēkiem mērosies Rīgas Volejbola Skola un Aizpute, kas regulāro sezonu Zemākajā divīzijā noslēdza, attiecīgi, 2. un 3.vietā ar 24 un 22 punktiem.

Pēc rezultātiem augstākās grupas visas sešas komandas ir nodrošinājušas sev vietu ceturtdaļfinālā, kur pirmie divi pāri ir jau zināmi: Jēkabpils Junioru/JSS komandas pretinieki būs SK RTU volejbolisti, savukārt VK Ventspils mērosies spēkiem ar VK Ozolnieki. Bet VK Ezerzeme un Daugavpils nov./DT komandas savus pretiniekus uzzinās tikai pēc astotdaļfinālu izspēles – Vecumnieki pret SK Talsi un Rīgas Volejbola skola pret Aizputes volejbolistiem, kur uzvarētāju komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Astotdaļfināla spēles paredzētas 7. un 8. martā, bet ceturtdalfināli sākot no 14.marta.

Atgādinām, ka šī gada Final 4 tiks aizvadīts 28.-29. martā, Jelgavā. Tie plānoti kā lieli volejbola svētki divu dienu garumā, jo tiks izspēlēts gan NL Final 4, gan arī Latvijas Čempionāta sievietēm Final 4.