Vīriešu nacionālās līgas regulārā sezona tuvojas noslēgumam
16.02.2020

Arī vīriešu konkurencē regulārās sezonas spēles iet uz noslēgumu un straujiem soļiem tuvojas play off izspēles.

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas aizraujošas spēles gan augstākās, gan zemākās grupas konkurencē.

Augstākās grupas pirmajā spēlē sestdien savā starpā tikās SK RTU un Jēkabpils Junioru/JSS komandas. Spēles sākumu abas komandas uzsāka pārliecnoši, jo pirmajos divos setos uzvarētāju šķīra vien divu punktu starpība un spēcīgāki bija SK RTU volejbolisti. Lai arī spēles trešajā setā Jēkabpils Juniori spēja saņemties un atspēlēt vienu setu, spēles galotnē pārliecinošāki bija mājnieki SK RTU spēlētāji un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 22 punktiem bija Kristers Dardzāns, tajā skaitā vienu punktu iegūstot ar uzvarētu bloku un četrus ar neveramu servi.

Nākamās augstākās grupas sestdienas spēle aizritēja starp VK Ezerzemes un VK Ventspils komandām. Spēles sākumā abas komandas apmainījās ar uzvarētiem setiem, kas liecināja par to, ka iespējams varam sagaidīt kārtējo aizraujošo piecu setu cīņu. Tomēr spēles galotnē spēcīgāki un pārliecinošāki bija VK Ezerzemes volejbolisti un svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 20 punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Andris Širjakovs, tajā skaitā vienu punktu iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.

Nākamās augstākās grupas spēles norisinājās jau svētdien, kur, pirmajā dienas mačā tikās Daugavpils nov./DT un VK Ventspils komandas. Iespējams garais ceļš, kas ventspilniekiem bija jāmēro uz Špoģu vidusskolas zāli, neļāva līdz galam saņemties un parādīt pārliecinošu spēli, kas savukārt izdevās Daugavpils nov./DT volejbolistiem, kuri svinēja arī uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:0. Rezultatīvākais spēlētājies ar iegūtiem 16 punktiem bija Devids Žolnerovičs, tajā skaitā vienu punktu iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku.

Pēdējā šīs nedēļas nogales augstākās grupas spēle aizritēja starp VK Ozolnieku un Jēkabpils Junioru/JSS komandām. Abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā un izšķirošajā setā. Abas komandas bija uzgājušas ar vienu vēlmi- uzvarēt, kas atspoguļojās arī rezultātā, jo spēles galotnē uzvarētāju no zaudētāja šķīra vien divi punkti. Tomēr šoreiz spēcīgāki un nosvērtāki izrādījās Jēkabpils Junioru volejbolisti, kas svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:2. Ar iegūtiem 22 punktiem, tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi, rezultatīvākais spēlētājs bija Matīss Petjukēvičs.

Noslēdzoties šīs nedēļas nogales augtākās grupas spēlēm, kopvērtējuma tabulas augšgalā ir izvirzījušies VK Ezerzemes volejbolisti ar iegūtiem 23 punktiem. Pēc tam seko, ar iegūtiem 17 punktiem, Daugavpils nov./DT un ar iegūtiem 15 punktiem Jēkabpils Junioru/JSS komandas.

Zemākās grupas spēles sākās jau nedēļas vidū, kad 12.februārī Misas vidusskolas sporta zālē tikās Vecumnieku un Jelgavas novada komandas. Šīs spēles pārliecinoši līderi bija Vecumnieku komandas volejbolisti, kas arī spēles gaitā apstiprinājās, jo, neļaujot pretinieku komandai pārsniegt 15 punktu robežu kādā no setiem, svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:0. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 10 punktiem bija uzvarētāju komandas volejbolists Rolands Plēsnieks, tajā skaitā 4 punktus iegūstot ar netveramu servi.

Nākamā zemākās grupas spēle aizritēja arī 12. februārī RVS sporta zālē, tiekoties SK Talsu un Rīgas Volejbola skolas komandām. Visas spēles garumā parādot pārliecinošu sniegumu, SK Talsu komandas volejbolistiem izdevās izcīnīt uzvaru ar rezultātu 3:0, neļaujot pretinieku komandai kādā no setiem pārsniegt 20 punktu robežu. Ar iegūtiem 15 punktiem, tajā skaitā četrus iegūstot ar netveramu servi, izcēlās SK Talsu komandas volejbolists Toms Kalniņš.

Nākamā spēle aizritēja jau sestdien Sējas SH starp Kuldīgas novada sporta skolas un MSĢ/LAT U17 komandām. Spēles gaitā abas komandas rādīja līdzīgu sniegumu, jo nevienai no komandai neizdevās izvirzīties pārliecinošā vadībā un, apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā spēles setā. Šajā izšķirošajā setā pārliecinošāku un spēcīgāku sniegumu izdevās parādīt MSĢ volejbolistiem, kas svinēja arī uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:2. Rezultatīvākais ar iegūtiem 26 punktiem bija uzvarētāju komandas spēlētājs Sandis Vilcans, tajā skaitā trīs punktus iegūstot ar netveramu servi un astoņus ( ! ) ar uzvarētu bloku.

Pēdējā šīs nedēļas nogales zemākās grupas spēle aizritēja RVS sporta zālē starp Jelgavas novada un Rīgas Volejbola skolas komandām. Šajā spēlē, izdodoties parādīt pārliecinošu un spēcīgu sniegumu, uzvaru ieguva mājnieku komandas RVS volejbolisti ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 22 punktiem, tajā skaitā piecus ( ! ) iegūstot ar uzvarētu bloku, rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Jansons.

Noslēdzoties šīs nedēļas nogales zemākās grupas spēlēm, kopvērtējuma tabulas augšgalā ar iegūtiem 28 punktiem ir izvirzījušies Vecumnieku komandas volejbolisti. Tālāk ar iegūtu 21 punktu seko Rīgas Volejbola skolas volejbolisti un 20 iegūtiem punktiem Aizputes komanda.

Tiekamies jau nākamās nedēļas nogales sabraukumos, kad tiks aizvadītas pēdējās regulārās sezonas spēles un iespējams tieši uzvaras/ zaudējumi šajās spēlēs noteiks galējo sadalījumu kopvērtējuma tabulā.

Skatītāji un atbalstītāji- Jūsu atbalsts komandām būs nepieciešams visvairāk, tāpēc plānojam un tiekamies jau nākamās nedēļas nogales svarīgākajās spēlēs.