VK Ezerzemes un Vecumnieku komandas ierindojušās līderpozīcijās
02.02.2020

Šajā nedēļas nogalē vīriešu komandas aizvadīja kārtējās nacionālās līgas spēles gan augstākās, gan zemākās līgas grupās.
 
Daugavpils BJSS sporta zālē 1.februārī, sestdien, aizritēja augstākās līgas spēle starp VK Ezerzemes un VK Ozolnieki komandām. Spēles gaitā abas komandas pamīšus ieguva uzvaras mača setos, aizspēlējoties līdz piektajam, izšķirošajam setam. Tā kā abas komandas ir vienlīdz spēcīgas un cienīgas uzvarēt, bija sagaidāma aizraujoša spēles izskaņa. Tikai ar 2 punktu pārsvaru spēcīgāki izrādījās VK Ozolnieku volejbolisti, uzvarot visu spēli ar rezultātu 3:2. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 27 punktiem bija mājnieku komandas volejbolists Dmitrijs Meinarts, tajā skaitā divus iegūstot ar netveramu servi un četrus ar uzvarētu bloku.
 
Nākamā augstākās ļīgas spēle aizritēja arī sestdien, savā starpā tiekoties SK RTU un Daugavpils nov./DT komandām. Spēles gaita un seta rezultāts (30:32) pirmajā setā lika noprast, ka iespējams ir sagaidāma kārtējā piecu setu cīņa. Lai arī SK RTU volejbolistiem spēles trešājā setā izdevās iegūt uzvaru un turpināt cīņu par uzvaru visā spēlē, mača galotnē spēcīgāki bija Daugavpils nov./DT spēlētāji un svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Spēles laikā ar 18 iegūtiem punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Devids Žolnerovičs, tajā skaitā 3 punktus iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku.
 
Pēdējā šīs nedēļas nogales augstākās līgas spēle norisinājās jau svētdien starp Jēkabpils Junioru/JSS un VK Ventspils komandām. Visa spēles gaita aizritēja ļoti saspringtā gaisotnē, jo izšķirīgais brīdis bija tikai seta galotnes, jo uzvarētāju no zaudētāja katrā setā šķīra tikai divu punktu starpība. Spēles sākumā abas komandas apmainījās ar uzvarēties spēles setiem, taču mača izskaņā spēcīgāki izrādījās Jēkabpils Juniori, uzvarot arī visu spēli ar rezultātu 3:1. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 28 punktiem bija Ventspils komandas volejbolists Rolands Ozoliņš, tajā skaitā trīs punktus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.
 
Pēc šiem sabraukumiem kopvērtējuma augstākās grupas tabulas līderpozīcijās ir izvirzījušies VK Ezerzemes volejbolisti ar iegūtiem 17 punktiem. Nākamajās vietās ar iegūtiem 14 punktiem pašlaik atrodas VK Ventspils komanda un ar iegūtiem 11 punktiem Daugavpils nov./DT volejbolisti.
 
Paralēli augtsākās grupas spēlēm norisinājās arī zemākās grupas mači.
 
Pirmās spēles norisinājās jau nedēļas vidū, 28.februārī.
Talsu sporta namā savā starpā tikās Rīgas Volejbola skolas un SK Talsu komandas. Abās komandas jau spēles sākumā parādīja pārliecinošu sniegumu un ka ir gatavas cīnities par uzvaru. Apmainoties ar sīvi uzvarētiem setiem, skatītājiem par prieku, uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā izšķirošajā setā. Arī šajā spēles setā komandas cīnijās par katru punktu, par ko liecina arī rezultāts, jo uzvarētāju no zaudētāja šķīra tikai divi punkti (16:18). Taču mača galotnē spēcīgāki un pārliecinošāki izrādījās RVS komandas volejbolisti, uzvarot visu spēli ar rezultātu 3:2.
 
Savukārt Jelgavas NSC norisinājās spēle starp Jelgavas novada un Vecumnieku komandām. Tāpat kā paralēli notiekošajai spēlei Talsos, arī Jelgavā komandas nebija ar mieru noskaidrot uzvarētāju pārliecinošā 3 setu cīņā. Abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā setā. Spēles galotnē jelgavniekiem atbaltītāju pulks un mājas zāles sienas nespēja palīdzēt un nācās atzīt Vecumnieku komandas pārākumu, kuri svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2. Reultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 27 punktiem bija uzvarētāju komandas spēlētājs Andris Zadovskis, tajā skaitā divus punktus iegūstot ar netveramu servi.
 
Nākamās zemākās grupas spēles norisinājās jau nedēļas nogalē.
 
Sestdien Misas vidusskolas sporta zālē tikās Vecumnieku un Kuldīgas novada sporta skolas komandas. Pēc pirmā seta sagrāves (25:8), turpmākajos setos Kuldīgas novada volejbolisti spēja saņemties un iesaistīties cīņā par uzvaru. Tomēr pārliecinošu sniegumu parādos, Vecumnieku komandas volejbolisti neļāva Kuldīgas volejbolistiem kādā no setiem pārsniegt 20 punktu robežu un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar 14 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Andris Zadovskis, tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku.
 
Nākamā spēle aizritēja starp MSĢ/LAT U17 un SK Talsu komandām. Jau spēles sākumā abas komandas apmainījās ar sīvi uzvarētiem setiem, kas lika noprast, ka iespējams ir sagaidāma kārtējā piecu setu cīņa. Taču spēles turpinājumā, pārliecinošu sniegumu parādot, spēcīgāki bija MSĢ volejbolisti un svinēja uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:1. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar iegūtiem 19 punktiem bija uzvarētāju komandas spēlētājs Eduards Stieģelis, tajā skaitā divus punktus iegūstot ar netveramu servi.
 
Svētdien norisinājās pēdējā šīs nedēļas nogales zemākās grupas spēle starp Aizputes un MSĢ/LAT U17 komandām. Spēles sākumā Aizputes komandas volejbolisti parādīja pārliecinošu sniegumu, uzvarot pirmo setu. Lai arī spēles turpinājumā MSĢ puiši spēja saņemties un iesaistīties cīņā par uzvaru arī visā spēlē, Aizputes volejbolisti turpināja rādīt pārliecinošu sniegumu un ieguva uzvaru arī visā mačā ar rezultātu 3:1.
 
Pēc šīs nedēļas sabraukumiem zemākās līgas kopvērtējuma tabulas līderpozīcijās ar iegūtiem 19 punktiem ir izvirzījušies Vecumnieku komandas volejbolisti. Tuvākajos sekotājos, vien ar pāris punktu starpību, ir Aizputes un Rīgas Volejbola skolas komandas.
 
Volejbolistiem katrs punkts ir svarīgs, par ko liecina spēles rezultāti, jo vairākās spēlēs neiztikt bez piecu setu cīņas.
 
Tāpēc skatītāji un atbalstītāji sarosamies un tiekamies jau nākamajos sabraukumos jau nākamās nedēļas nogalē.
 
Veiksmi komandām un izturību skatītājiem!

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv