Aizritējušas spraigas spēles sieviešu konkurencē
27.01.2020

Kamēr sieviešu komandas Baltijas līgā atpūšas, tikmēr šajā nedēļas nogalē aktīvi iesaistās cīņās Latvijas čempionātā. Nedēļas izskaņā aizritēja divi nacionālās līgas sabraukumi sievietēm. Vienā no tiem skatītāji varēja acis priecēt RSU sporta klubā, savukārt, otrs sabraukums aizritēja Rīgas Volejbola skolas zālē. 
 
Šīs nedēļas spēles jau 23.janvārī, ceturtdien, uzsāka Mārupes SC un VK Gulbene komandas, tiekoties Mārupes Sporta kompleksā. Lai arī pirmais sets aizrtēja punkts punktā un uzvarētāju šķīra tikai 2 punktu starpība , turpmākajos spēles divos setos Mārupes meitenes parādīja, ka ir saimnieces uz šī laukuma un spēles līderes, un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 15 punktiem, spēles rezultatīvākā spēlētāja bija Mārupes komandas volejboliste Liene Šimkuse , tajā skaitā piecus punktus iegūstot ar netveramu servi. 
 
Nākamā spēle bija vērojama jau sestdien, kad savā starpā RSU Sporta kluba zālē tikās RSU/MVS un Murjāņu Sporta ģimnāzijas komandas. Jau spēles pirmajā setā RSU meitenes parādīja, ka ir pārliecinošas šīs spēles līderes un potenciālās uzvarētājas, kas spēles gaitā arī apstiprinājās. Laukuma mājnieces svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles laikā rezultatīvākā spēlētāja ar iegūtiem 5 punktiem bija uzvarētāju komandas volejboliste Elza Smilškalne, tajā skaitā vienu iegūstot ar uzvarētu bloku un vienu ar netveramu servi. 
 
Nākamās cīņas aizritēja jau svētdien. RSU Sporta kluba zālē aizitēja viens no abiem sabraukumiem. 
 
Sabraukuma pirmajā spēlē tikās RSU/MVS un Mārupes SC komandas. Jau spēles sākumā bija gaidāma spraiga spēle, jo abas komandas ir spēcīgas un potenciālās spēles uzvarētājas. Lai arī mājnieces mača sākumu uzsāka pārliecinoši un izvirzījās vadībā ar diviem uzvarētiem setiem, Mārupes meitenēm izdevās saņemties un atrast pareizo spēli, lai iesaistītos cīņā vēl par uzvaru visā spēlē. Atspēlējot divus setus, uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Spraigā cīņā tomēr, mājas zāles sienām un atbalstītāju pulkam palīdzot, uzvaru svinēja RSU/MVS volejbolistes. Ar iegūtiem 19 punktiem spēles rezultatīvākā bija RSU komandas volejboliste Elza Smilškalne, tajā skaitā trīs punktus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku. 
 
Nākamajā sabraukuma spēlē iesaistījās arī šī brīža kopvērtējuma tabulas līderpozīcijās esošās Jelgava/LLU volejbolistes, tiekoties ar Mārupes SC komandu. Aizvadot pārliecinošu spēli un pierādot savu esamību līderpozīcijās, VK Jelgavas meitenes svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0, neļaujot Mārupes komandas volejbolistēm pārsniegt 18 punktu robežu. Ar iegūtiem 14 punktiem spēles rezultātīvākā spēlētāja bija uzvarētāju komandas volejboliste Inese Jursone, tajā skaitā piecus punktus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku. 
 
Pēdējā šī sabraukuma spēlē tikās Jelgava/LLU un Murjāņu Sporta ģimnāzijas komandas. Arī šajā spēlē Jelgavas meitenēm izdevās papildināt kopvērtējumā iegūtos punktus ar vēl 3 svarīgiem punktiem, iegūstot pārliecinošu uzvaru, ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 12 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejboliste Inese Jursone ,  tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi. 
 
Otrais šīs nedēļas nogales sabraukums aizritēja Rīgas Volejbola skolas zālē. 
 
Pirmajā spēlē tikās mājnieces RVS un SK Babītes komandas. Jau spēles sākumā RVS meitenes rādīja pārliecinošu sniegumu uz laukuma, apstiprinot to, ka ir šīs spēles pārliecinošas līderes. Lai arī otrajā spēles setā Babītes meitenes spēja saņemties un apgrūtināt RVS ceļu uz uzvaru, seta galotnē pārliecinošākas un spēcīgākas izrādījās mājnieces un svinēja arī uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 16 rezultativitātes punktiem izcēlās RVS volejboliste Marta Levinska, tajā skaitā piecus iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku. 
 
Nākamajā sabraukuma spēlē iesasitījās arī Latvijas Universitātes komanda, tiekoties ar spēcīgajām RVS volejbolistēm. Lai arī spēles sākumā mājnieces parādīja, ka arī šajā spēlē ir ieradušās iegūt pārliecinošu uzvaru, turpmākajos spēles setos LU volejbolistes parādīja raksturu un iesaistījās cīņā arī par iespēju iegūt uzvaru, uzvarot saspringto trešo spēles setu. Tomēr, mājas zāles sienām un lielajam atbalstītāju pulkam palīdzot, RVS komandas volejbolistēm izdevās parādīt pārliecinošu spēli ceturtajā setā un svinēt uzvaru visa spēlē ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 28!() rezultativitātes punktiem izcēlās RVS volejboliste Marta Levinska , tajā skaitā trūs punktus iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku. 
 
Nākamā spēle aizritēja starp VK Gulbene un SK Babītes komandām. Jau spēles sākumā bija gaidāma spraiga cīņa, jo abas komandas ir līdzvērtīgi spēcīgas, lai cīnītos par uzvaru visā spēlē. Lai arī pirmajos divos spēles setos Babītes komandas volejbolistēm izdevās saņemties pēc zaudējuma RVS meitenēm un parādīt pārliecinošu sniegumu, esošais nogurums trešajā spēles setā ļāva Gulbenes meitenēm iesaistīties cīņā par uzvaru un svarīgajiem 3 punktiem kopvērtējuma tabulai. Taču spēles galotnē spēcīgākas un pārliecinošākas izrādījās SK Babītes komandas volejbilstes, svinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 26(!) Rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejboliste Agnese Megne , tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi un četrus(!) ar uzvarētu bloku. 
 
Pēdējais sabraukuma mačš aizritēja starp Latvijas Universitātes un VK Gulbene komandām. Arī šī spēle bija sagaidāma spraiga un aizraujoša, jo savā starpā tikās komandas, kas abas ir vienlīdz gatavas cīnīties par uzvaru visā spēlē. Komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā izšķirošajā setā. Spēles galotne izrādījās spraigākā un “pakutināja” nervus ne tikai līdzjutējiem, bet arī treneru korpusam un spēlētājām. Bet, pārliecinošākas un tikai ar divu punktu pārsvaru, uzvaru svinēja VK Gulbenes volejbolistes ar rezultātu 3:2. Ar iegūtiem 17 punktiem spēles rezultatīvākā bija uzvarētāju komandas volejbilste Marta Nipāne, tajā skaitā piecus punktus iegūstot ar netveramu servi un četrus! ar uzvarētu bloku. 
 
Noslēdzoties šim sabraukumam, pārliecinošā līderpozīcijā ar iegūtiem 39 punktiem ir Jelgavas/LLU volejbolistes. Otrajā vietā pašlaik ar iegūtiem 24 punktiem ir izvirzījušās RVS meitenes un trešajā pozīcijā ir ierindojusies RSU/MVS komanda ar iegūtiem 22 punktiem. 
 
Tiekamies jau nākamajā sabraukumā, kas norisināsies 9.februārī Gulbenes SC. 
 
Veiksmi komandām, jo šobrīd katrs kopvērtējumam iegūtais punkts ir ļoti svarīgs!

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv