Augstākās un zemākās grupas vīriešu līgas volejbolisti cīnās par svarīgām uzvarām
27.01.2020

Paralēli Latvijas čempionātam sievietēm, norisinājās arī aizraujošas spēles vīriešu nacionālās līgas gan augstākajā, gan zemākajā grupā.
 
Augstākajā grupā sestdien pirmajā spēlē tikās Jēkabpils Junioru/JSS un VK Ozolnieki komandas. Spēles sākumā abas komandas apmainījas ar uzvarētiem setiem, kas lika nojaust, ka iespējams sagaidāma kārtējā piecu setu cīņa. Taču skaļajam atbalstītāju pulkam un mājas zāles sienām palīdzot, spēles galotnē pārliecinošāki izrādījās Jēkabpils Juniori un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1. Spēles laikā ar iegūtiem 21 punktu izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Pāvels Jemeļjanovs, tajā skaitā trīs iegūstot ar netveramu servi. 
 
Dienas nākamā spēle aizritēja starp Daugavpils nov./DT un SK RTU komandām. Spēles sākumā pārliecinošu sniegumu rādīja Daugavpils novada volejbolisti, izvirzoties vadībā ar diviem uzvarētiem setiem. Taču SK RTU volejbolisti radīja intrigu spēles turpinājumā, uzvarot trešo setu un iesaistoties arī cīņā par uzvaru. Spēles galotnē pārliecinošāki un spēcīgāki izrādījās zāles mājnieki Daugavpils nov./DT volejbolisti un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 26 rezultativitātes punktiem izcēlās SK RTU komandas spēlētājs Aleksandrs Nasonovs, tajā skaitā divus iegūstot ar netveramu servi un četrus (!) ar uzvarētu bloku.
 
Svētdien aizritēja pēdējā šīs nedēļas nogales augstākās grupas spēle starp VK Ezerzemes un SK RTU komandām. Lai arī SK RTU volejbolisti rādīja uz laukuma pārliecinošu sniegumu ( divos no trīs setiem uzvarētāju šķīra divu punktu starpība), spēcīgāki spēles galotnē izrādījās zāles mājnieki VK Ezerzemes volejbolisti, svinot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 13 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Konstantīns Marčenko, tajā skaitā četrus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.
 
Pēc šiem sabraukumiem augstākās grupas līderpozīcijās ir izvirzījušies VK Ezerzemes volejbolisti ar iegūtiem 16 punktiem. Ar iegūtiem 14 punktiem “uz papēžiem min” VK Ventspils komanda.
 
Zemākās grupas pirmā spēle aizritēja jau 23.janvārī Misas vidusskolas sporta zālē savā starpā tiekoties Vecumnieku un SK Talsu komandām. Jau spēles sākumā ar pāliecinošu sniegumu Vecumnieku komandas volejbolisti parādīja, ka ir spēles līderi. Lai arī spēles otrajā setā SK Talsu volejbolisti spēja saņemties un pietuvoties uzvarai, spēcīgāki un pārliecinošāki izrādījās Vecumnieku spēlētāji un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Rezultatīvākai spēlētājs ar iegūtiem 15 punktiem bija uzvarētāju komandas volejbolists Kaspars Kaverskis, tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi.
 
Jau sestdien norisinājās nākamā spēle starp Jelgavas novada un Rīgas Volejbola skolas komandām. Spēles sākumu RVS komandas volejbolisti iesāka ar pārliecinošu sniegumu, tādu parādot arī visa mača gaitā. Galotnē rīdzinieki svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 15 punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Renārs Jansons, tajā skaitā vienu iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Nedēļas nogales pēdējā spēlē tikās Kuldīgas novada sporta skolas un MSĢ/LAT U17 komandas. Tāpat kā iepriekšējās spēles, arī šīs spēles rezultāts nesagādāja pārsteigumus ne komandām, ne līdzjutējiem. Pārliecinošu un spēcīgu sniegumu parādot, ar rezultātu 3:0 uzvaru svinēja Kuldīgas novada volejbolisti. Ar iegūtiem 13 punktiem izcēlās uzvarētāju komandas spēlētājs Davis Andersons, tajā skaitā trīs iegūstot ar netveramu servi. 
 
Noslēdzoties šiem sabraukumiem zemākās grupas līderpozīcijās ir izvirzījušās 3 komandas ar iegūtiem 14 punktiem. Taču šobrīd pēc koeficienta līderu vietu ir ieņēmuši Vecumnieku komandas volejbolisti, tālāk seko Aizputes un Rīgas Volejbola skolas komandas.
 
Turpmāk gaidāmas aizraujošas un spraigas cīņas, jo visām komandām katrs punkts ir no svara. 
 
Veiksmi komandām un izturību līdzjutējiem! Tiekamies jau nākamajos sabraukumos!

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv