Sākusies cīņa par uzvarām augstākajā un zemākajā grupā vīriešu konkurencē
20.01.2020

Nedēļas nogalē aizritēja pirmās pirmā apļa spēles vīriešu nacionālās līgas augstākajā un zemākajā grupā.
 
Augstākās grupas pirmo spēli aizvadīja SK RTU un VK Ezerzemes komandas. Jau spēles sākumā bija gaidāma aizraujoša spēle, jo abas komandas ir līdzvērtīgi spēcīgas, lai cīnītos par uzvaru. Spēles gaitā, abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Ļoti svarīga bija seta galotne, jo abas komandas negrasījās atdot uzvaru. Taču mājas zāles sienām un atbalstītāju pulkam palīdzot, SK RTU komandai piektajā setā, ar rezultātu 20:18, izdevās uzvarēt un iegūt arī uzvaru visā spēlē. Ar iegūtiem 18 rezultativitātes punktiem, tajā skaitā vienu iegūstot ar uzvarētu setu, izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Oļegs Holodņuks.
 
Ventspilī, Pārventas SH norisinājās nākamā augstākās grupas spēle starp VK Lotos un VK Ventspils. Spēles sākumā abām komandās izdevās apmainīties ar uzvarētiem setiem, trešā seta sākumā nonākot vienlīdzīgās pozīcijās. Taču spēles izskaņā, Ventspils volejbolisti izrādījās spēcīgāki un svinēja uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Ventspilnieku rindās spēles gaitā ar iegūtiem 16 rezultativitātes punktiem izcēlās Rolands Ozoliņš, tajā skaitā vienu iegūstot ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku. Tāpat ar iegūtiem 16 rezultativitātes punktiem izcēlās Askolds Jāvalds, tajā skaitā divus iegūstot ar netveramu servi un četrus! ar uzvarētu bloku.
 
Pēdējā šīs nedēļas nogales augstākās grupas spēle aizritēja svētdien starp VK Ventspils un VK Ezerzemes komandām. Spēles sākumā bija gaidāma vairāk nekā trīs setu spēle, jo abas komandas ir spēcīgas. Taču spēles gaitā, VK Ezerzemes volejbilsti, parādot profesionālu spēli, izrādījās spēcīgāki un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar iegūtiem 14 rezultativitātes punktiem izcēlās Ventspils komandas spēlētājs Rolands Ozoliņš, tajā skaitā divus iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Savukārt zemākās grupas pirmā apļa spēles piektdienas vakarā atklāja cīņa starp SK Talsi un MSĢ/LAT U17 komandām. Neraugoties uz vēlo piektdienas vakara spēli, kad par sevi like manīt ar nedēļas laikā uzkrātais nogurums, abas komandas ieradās uz spēli ar mērķi tikai iegūt uzvaru. Tas apstiprinājās arī spēles gaitā, jo, abām komandām apmainoties savā starpā ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Stresa noturīgāki un spēcīgāki izrādījās mājnieki, SK Talsu volejbolisti, iegūstot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:2. Ar iegūtiem 11 rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Mārcis Jackovskis, tajā skaitā divus iegūstot ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.
 
Nākamā spēle aizritēja jau sestdien, tiekoties Rīgas Volejbola skolas un Kuldīgas novada sporta skolas komandām. Lai arī spēles sākumā abas komandas apmainījās ar uzvarētiem setiem, kas lika domāt, ka ir sagaidāma kārtējā aizraujošā piecu setu cīņa. Taču spēles laikā spēcīgāki izrādījās RVS komandas spēlētāji un svinēja uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:1. Ar iegūtiem 26 punktiem izcēlās uzvarētu komandas volejbolists Renārs Jansons, tajā skaitā četrus! iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Svētdien norisinājās pēdējās divas šīs nedēļas nogales spēles. Pirmajā no tām tikās MSĢ/LAT U17 un Jelgavas novada komandas. Katrā no grupām ierindojās līdzvērtīgi spēcīgas komandas, kur katrā no spēlēm uzvaru var iegūt jebkura no komandām. Arī šajā spēlē tas apstiprinājās, jo tika aizvadīta kārtējā piecu setu cīņa. Spēles sākumā MSĢ puiši, izvirzoties vadībā ar 2:0 pa setiem, parādīja, ka ir ieradušies pēc uzvaras. Taču treneru korpusam iespringstot un komandai saņemoties, Jelgavas novada volejbolistiem izdevās atspēlēties un svinēt uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:2. Ar iegūtiem 26 punktiem savai komandai uzvaru iegūt palīdzēja Alvis Feldmanis, tajā skaitā četrus! iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Pēdējā šīs nedēļas spēle aizritēja starp Aizputes un Rīgas Volejbola skolas komandām. Vēlreiz pierādās tas, ka pa grupām ir sadalījušās līdzvērtīgi spēcīgas komandas. Arī šīs spēles uzvarētu izdevās noskaidrot tikai piektajā setā. Spēles pirmajos setos RVS puišiem izdevās iegūt uzvaras un izvirzīties pārliecinošā vadībā. Tomēr, mājas zāles sienām un atbalstītāju pulkam palīdzot, Aizputes komandas volejbolistiem izdevās saņemties un atspēlēties. Arī piektā seta izskaņā, iegūstot pareizās, uzvaras, emocijas, Aizputes komandas volejbolisti svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2. Rezultatīvākais spēlētājs, ar iegūtiem 19 punktiem bija RVS volejbolists Renārs Jansons, tajā skaitā vienu iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Pēc šīs nedēļas nogales pirmajām spēlēm augstākas grupas līderpozīcijā ir izvirzījusies VK Ezerzemes komanda ar iegūtiem 4 punktiem. Savukārt zemākās grupas līderos ir izvirzījusies Rīgas Volejbola skolas komanda ar iegūtiem 4 punktiem.
 
Šīs nedēļas spraigās cīņas parāda to, ka arī turpmāk ir gaidāmas aizraujošas un spraigas spēles.
 
Tiekamies jau nākamās nedēļas nogales sabraukumos. Tāpēc līdzutēji – sarosamies un veiksmi visām komandām!

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv