Jaunais gads uzsākts ar aizraujošām cīņām vīriešu konkurencē
06.01.2020

Ziemassvētki nosvinēti, vecais gads veiksmīgi pavadīts un jaunais sagaidīts, un šajā nedēļas nogalē veiksmīgi dots starts jaunā gada pirmā apļa noslēdzošajām spēlēm vīriešu nacionālās līgas abās divīzijās.
 
Austrumu divīzijā pirmo spēli aizvadīja Rīgas Volejbola skolas un MSĢ/Jaunsardzes komandas. Mača sākums bija līdzvērtīgs abu komandu izpildījumā, bet turpinājumā, RVS audzēkņiem parādot pārliecinošu sniegumu, spēlētāji svinēja tik pat pārliecinošu uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:0. Ar rezultativitāti izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Haralds Kazeks, iegūstot 15 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu sevi un vienu ar uzvarētu bloku.
 
Nākamā sestdienas spēle norisinājās starp VK Ezerzemes/DU un Vecumnieku komandām. Šīs spēles iznākums nebija nosakāms uzreiz, jo savā starpā tikās līderu pozīcijās esošās komandas. Mača gaita izrādījās ļoti saspringta, īpaši katra seta galotnēs, kur komandām bija jāpierāda, kurai nervi ir izturīgāki, jo uzvarētāju komanda bija pārāka tikai par diviem punktiem. Abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Mājas sienām un atbalstītāju pulkam palīdzot, stresa noturīgāki un profesionālāki seta galotnē izrādījās VK Ezerzemes/DU volejbolisti, kuri svinēja uzvaru visa spēlē ar rezultātu 3:2. Ar rezultativitāti īpaši jāizceļ Vecumnieku komandas spēlētājs Andris Zadovskis, kurš palīdzēja komandai ar iegūtiem 31 punktu, tajā skaitā ar diviem uzvarētiem blokiem.
 
Svētdien norisinājās atlikušās 1.kārtas divas spēles. Jēkabpils SN savā starpā tikās Rīgas Volejbola skolas un Jēkabpils Junioru/JSS komandas. Mājas zāles sienas un kuplais atbalstītāju pulks palīdzēja jēkabpiliešiem iegūt pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles gaitā ar iegūtiem 18 punktiem, tajā skaitā sešām! netveramām servēm un trīs uzvarētiem blokiem, izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Kristers Dardzāns.
 
Savukārt, Misas volejbola sporta zālē tikās divas līderpozīcijās esošas komandas, Vecumnieki pret Daugavpils nov./DT. Kā zināms Vecumnieku volejbolisti jau sestdien bija aizvadījuši piecu setu trilleri, kur nācās samierināties ar sāpīgu zaudējumu. Arī šī spēle radīja saspringtu gaisotni ne tikai skatītājiem, bet arī spēlētājiem un treneru korpusam. Abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Profesionālāki un stresa noturīgāki seta galotnē izrādījās Daugavpils nov./DT volejbolisti, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2 un sagādāja Vecumnieku komandai otro sāpīgo piecu setu zaudējumu. Spēles gaitā ar rezultativitāti izcēlās Vecumnieku komandas volejbolists Andris Zadovskis, iegūstot 29 punktus, tajā skaitā divus ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku.
 
Rietumu divīzijas pirmo spēli aizvadīja SK RTU un VK Ozolnieku komandas. Lai arī spēles trešais sets lika noprast, ka iespējams būs sagaidāma aizraujoša piecu setu cīņa, ceturtajā setā pārliecinošāki izrādījās Ozolnieku komandas volejbolisti un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1. Spēles laikā ar rezultativitāti izcēlās SK RTU komandas volejbolists Jānis Muižnieks, kurš ieguva 20 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu servi.
 
Otrajā sestdienas mačā tikās Kuldīgas NSS un SK Talsu komandas. Spēles sākumā abas komandas apmainījās ar uzvarētiem setiem, tomēr spēles gaitā, pārliecinošāku sniegumu parādot, SK Talsu komandas volejbolisti svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1.
 
Arī rietumu divīzijā svētdien tika aizvadītas pēdējās 1.kārtas noslēdzošās spēles. Sporta namā Talsi savā starpā tikās VK Ventspils un SK Talsu komandas. Spēles gaitā ventspilnieki rādīja līderu cienīgu spēli un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Ar pieciem rezultativitātes punktiem izcēlās uzvarētāju komandas volejbolists Rolands Ozoliņš, divus no tiem iegūstot ar uzvarētu bloku.
 
Savukārt, Jelgavas NSC tikās Aizputes un Jelgavas novada komandas. Mājas zāles sienām un atbalstītāju pulkam nepalīdzot, Jelgavas volejbolistiem nācās atzīt Aizputes komandas pārākumu, kuri svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles gaitā ar rezultativitāti izcēlās Jelgavas komandas volejbolists Elvijs Taujenis, kurš ieguva 17 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.
 
Ar šīs nedēļas nogales spēlēm noslēdzās arī pirmās kārtas spēles.
 
Austrumu divīzijas līderu top 3 pozīcijās ir VK Ezerzeme/DU ar iegūtiem 22 punktiem, Daugavpils nov./DT ar 20 punktiem, un ar 18 punktiem trešajā pozīcijā izvirzījās Jēkabpils Juniori/JSS, aiz sevis pēdējā brīdī atstājot Vecumnieku komandu.
 
Rietumu divīzijas līderu top 3 ir ierindojušies VK Ventspils ar iegūtiem 32 punktiem, VK Ozolnieki ar iegūtiem 29 punktiem, un, ar iegūtiem 23 punktiem, SK RTU volejbolisti.
 
Otrajā sacensību kārtā katras divīzijas 3 labākās komandas spēlēs pa 2 spēlēm ar otras divīzijas 3 labākajām komandām, tādā veidā noskaidrojot savas pzoīcijas izslēgšanas spēlēs.
Savukārt, katras divīzijas pārējās komandas spēlēs savā starpā ar otras divīzijas lejasgala komandām un noskaidros tās 4, kuras iekļūs izslēgšanas spēlēs un pievienosies 6 labākajām komandām pēc 1.kārtas.
 
Apsveicam visus ar iegūtajām uzvarām un tiekamies jau nākamajās spēlēs, kuras norisināsies 18.janvārī.

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv