Aizvadīta spēlēm bagāta nedēļas nogale NLV
10.12.2019

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas gan rietumu, gan austrumu divīzijas vīriešu nacionālās līgas spēles.

 

Austrumu divīzijas pirmajā spēlē tikās Rīgas Volejbola skolas un Vecumnieku komandas. Spēles sākums tika aizvadīts abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, kas varēja liecināt par to, ka varam sagaidīt arī kārtējo piecu setu cīņu. Taču, Vecumnieku komandas volejbolistiem parādot īstu cīņu un saliedētību uz laukuma, izdevās noturēt spēles galotni un iegūt uzvaru ar rezultātu 3:1. Spēles laikā, ar iegūtiem 21 punktu, tajā skaitā divām netveramām servēm un vienu bloku, izcēlās RVS komandas volejbolists Renārs Jansons. Kā arī ir jāizceļ Vecumnieku komandas spēlētājs Kaspars Kaverskis, kurš palīdzēja kaldināt komandas uzvaru, ne tikai ar 12 gūtiem punktiem, bet četrus! no tiem ar uzvarētu bloku.

 

Nākamās šīs divīzijas spēles tika aizvadītas svētdien. Jēkabpils 2. vidusskolas sporta zālē, tiekoties Jēkabpils Junioru/JSS un VK Ezerzemes/ DU komandām, noritēja īsts piecu setu “trilleris”. Abas komandas uz šo spēli bija ieradušās tikai un vienīgi pēc uzvaras, negrasoties viegli atdot nevienu no punktiem. Tomēr spēles galotne izrādījās izšķirošā, kur, diemžēl mājas sienām un skaļajam līdzjutēju atbalstam nepalīdzot, Jēkabpils Junioriem nācās atzīt VK Ezerzemes/DU komandas pārsvaru. Spēles rezultāts 3:2 Daugavpils puišu labā. Īpaši jāizceļ, ar 27 iegūtiem punktiem, Jēkabpils komandas volejbolists Kristers Dardzāns, divus no tiem iegūstot ar netveramu servi un trīs ar uzvarētu bloku.

 

Savukārt, Daugavpils Tehnikuma sporta zālē aizritēja spēle starp Daugavpils nov./DT un MSĢ/Jaunsardzes komandām. Jau spēles sākumā Daugavpils puiši parādīja, ka ir ne tikai līderi šajā duelī, bet arī laukuma saimnieki. Skatītāju atbalstam palīdzot, Daugavpilieši svinēja arī pārliecinošu uzvaru visa spēlē ar rezultātu 3:0. Spēlētāju rindās, ar iegūtiem 15 punktiem, tajā skaitā četrām netveramām servēm un trīs uzvarētiem blokiem, izcēlās uzvarētāju komandas spēlētājs Devids Žolnerovičš.

 

Pēc šī sabraukuma austrumu divīzijas kopvērtējuma līderpozīcijās ir izvirzījušies VK Ezerzemes/DU volejbolisti ar iegūtiem 20 punktiem. Tur pat “uz pēdām min” arī Daugavpils nov./DT komanda ar iegūtiem 17 punktiem.

 

Rietumu divīzijā pirmā spēle norisinājās starp SK RTU un SK Talsu komandām. Rīgas puiši, spēli uzsākot pārliecinoši, nedeva Talsu volejbolistiem nekādas cerības uz uzvaru un, pierādot savu atrašanos līderu starpā kopvērtējumā, svinēja pārliecinošu sasniegumu arī spēlē kopumā, uzvarot ar rezultātu 3:0. Spēles rezultatīvākais spēlētājs ir Talsu komandas volejbolists Toms Kalniņš, kurš ieguva 15 punktus, tajā skaitā divus ar uzvarētu bloku.

 

Ventspils sporta hallē uzvarētāju savā starpā centās noskaidrot VK Ventspils un Kuldīgas NSS komandas. Lai arī Kuldīgas spēlētāji rādīja cienīgu sniegumu un spēles galotnē vēl bija gatavi pacīnīties ne tikai par uzvaru 3.setā, bet arī spēlē, mājas zāles sienas un līdzjutēju atbalsts palīdzēja Ventspils volejbolistiem iegūt pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles gaitā rezultatīvs bija Kuldīgas NSS volejbolists Toms Prokofjevs, iegūstot 14 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu servi un divus ar uzvarētu bloku.

 

Sestdienas pēdējo rietumu divīzijas spēli aizvadīja VK Ozolnieku un Aizputes komandas. Tāpat kā iepriekšējās šīs nedēļas nogales spēles neradīja pārsteigumus, arī šajā spēlē Ozolnieku komandas spēlētāji parādīja, ka mājas zāles sienas un līdzjutēju atbalsts dod pārliecību spēles gaitā, un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles rezultatīvākais spēlētājs bija uzvarētāju komandas volejbolists Edgars Jusis ar iegūtiem 15 punktiem, tajā skaitā četrus ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.

 

Svētdien, šīs nedēļas nogales sabraukuma spēles noslēdza VK Ventspils un VK Ozolnieki komandas. Abas ir vienlīdz spēcīgas un profesionālas komandas, atrodoties līderpozīcijās, tāpēc gan līdzjutēji, gan spēlētāji zināja, ka gaidāma saspringta spēle. Pirmajā spēles setā Ventspils komandas volejbolistiem iespēlējoties, turpmākie seti aizritēja punkts-punktā. Taču, kārtējo reizi pierādās, ka mājas zāles sienām ir liela nozīme. Ventspilnieki, spraigās setu galotnēs izrādījās nosvērtāki un pozitīvāk pacilāti, svinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Spēles gaitā ar 23 rezultatīviem punktiem izcēlās VK Ozolnieki spēlētājs Edgars Jusis, trīs no tiem iegūstot ar uzvarētu bloku.

 

Rietumu divīzijas kopvērtējuma augšgalā, ar iegūtiem 29 punktiem ir izvirzījušies VK Ventpils volejbolisti. Otrajā vietā pagaidām ierindojušies VK Ozolnieki spēlētāji ar iegūtiem 23 punktiem.

 

Otrajam aplim ejot uz noslēgumu, katrai no komandām ir vēl vairāk jāiespringst, jo katram iegūtajam punktam kopvērtējuma tabulai ir liela nozīme. Nākamies sabraukumi gan austrumu, gan rietumu divīzijas komandām aizritēs jau šajā nedēļas nogalē.

 

Veiksmi un izturību volejbolistiem!

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv