VK Ventspils un VK Ezerzeme nostiprinās NL vadībā
02.12.2019

Adventes laiku gaidot, tika aizvadītas arī aizraujošas spēles Nacionālās līgas abās divīzijās.

 

Pirmo šīs nedēļas nogales spēli austrumu divīzijas komandas MSĢ/Jaunsardze un Vecumnieki aizvadīja jau piektdien, tiekoties Sējas SH. Lai arī spēles sākums šķita līdzvērtīgs abu komandu sniegumos, tomēr Vecumnieku volejbolisti pierādīja savu favorītu statusu un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0, neļaujot MSĢ puišiem pārsniegt 20 punktu robežu kādā no setiem. Spēles laikā ar 10 rezultatīviem punktiem atzīmējās Vecumnieku komandas spēlētājs Andris Zadovskis.

 

Nākamās spēles tika aizvadītas jau sestdien, savā starpā tiekoties rietumu divīzijas komandām. Kuldīgas NSS zālē savstarpēju cīņu aizvadīja Kuldīgas NSS un Jelgavas novada komandas. Spēles sākums rādīja, ka priekšā ir gaidāma aizraujoša un spraiga cīņa, abām komandām apmainoties ar sīvi uzvarētiem spēles setiem. Taču spēles galotnē, mājas sienas un līdzjutēju atbalsts palīdzēja Kuldīgas puišiem iegūt uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Spēles laikā ar rezultativitāti izdevās izcelties vairākiem spēlētājiem, bet īpaši jāizceļ uzvarētāju komandas volejbolists Raivo Dabiņš, kurš spēja iegūt 17 punktus, tajā skaitā vienu ar netveramu servi, un Sandris Gulbis, kurš, iegūstot 8 punktus, četrus no tiem guva ar rezultatīvu bloku.

 

Tajā pat laikā Ozolnieku SN norisinājās spēle starp VK Ozolnieki un SK Talsu komandām. Šajā cīņā pārsteigumi netika sagaidīti un Ozolnieku komandas spēlētāji ar pārliecinošu sniegumu parādīja, ka ir sava laukuma saimnieki un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:0. Spēles laikā ar rezultatīviem punktiem izcēlās Talsu komandas spēlētājs Toms Kalniņš, kurš ieguva 12 punktus, tajā skaitā vienu ar uzvarētu bloku.

 

Pēdējo, un spraigāko šīs nedēļas nogales rietumu divīzijas spēli aizvadīja Aizputes un SK RTU komandas. Jau pirms spēles bija sagaidāma spraiga cīņa abu komandu starpā, kas arī spēles laikā apstiprinājās, jo uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piecu setu cīņā. Abas komandas rādīja līdzvērtīgu sniegumu, jo četru setu laikā apmainījās ar uzvarētiem setiem, bet piektajā setā, mājas sienām nepalīdzot, Aizputes komandas volejbolistiem nācās atzīt SK RTU komandas pārākumu, kuri ieguva uzvaru ar rezultātu 3:2. Spēles rezultatīvākais spēlētājs, ar iegūtiem 18 punktiem, bija Aizputes komandas volejbolists Kārlis Kliemanis, iegūstot vienu punktu ar netveramu servi un vienu ar uzvarētu bloku.

 

Pēc šīs nedēļas spēlēm, Rietumos vēl joprojām kopvērtējuma tabulas augšgalā turās VK Ventspils volejbolisti ar iegūtiem 23 punktiem, savukārt pietuvoties līderpozīcijām ir izdevies VK Ozolnieku komandai, ar, pašlaik, iegūtiem 20 punktiem.

 

Pirmās adventes noskaņās savas spēles aizvadīja arī Austrumu divīzijas komandas. Sējas SH norisinājās cīņa starp MSĢ/Jaunsardzes un Jēkabpils Junioru/JSS volejbolistiem. Spēles pirmajos setos, abām komandām apmainoties ar uzvarētiem setiem, bija gaidāma sīva un aizraujoša spēle arī turpmāk. Bet, lai arī MSĢ puiši varonīgi turējās pretī un turpināja cīnīties par uzvaru katrā no izspēlēm, Jēkabpils puiši izrādījās nosvērtāki un spēcīgāki, svinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 3:1. Spēles laikā, ar iegūtiem 20 rezultativitātes punktiem īpaši jāizceļ MSĢ komandas spēlētājs Eduards Stieģelis, tajā skaitā ar vienu netveramu servi un vienu uzvarētu bloku. Noteikti jāatzīmē arī Jēkabpils komandas volejbolists Gustavs Freimanis, kurš savai komandai uzvaru palīdzēja iegūt ne tikai ar iegūtiem 12 punktiem, bet piecus! no tiem ar uzvarētiem blokiem.

 

Nedēļas nogales pēdējā austrumu divīzijas spēle tika aizvadīta Špoģos, tiekoties divām, no līderpozīcijās esošām, komandām, Daugavpils nov./DT un VK Ezerzemes/DU. Jau spēles sākumā gan līdzjutēji, gan spēlētāji nojauta, ka priekšā būs sagaidāma spraiga spēle, jo katrai no komandām uzvara ir nozīmīga. Spēles gaitai norisinoties, katrai komandai apmainoties ar sīvi uzvarētiem setiem, spēles uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai piektajā, izšķirošajā setā. Abas komandas gāja tikai un vienīgi uz uzvaru, taču galotnē spēcīgāki gan spēlē, gan stresa noturībā izrādījās VK Ezerzemes/DU volejbolisti, kas svinēja uzvaru arī visā spēlē ar rezultātu 3:2. Ar 23 rezultativitātes punktiem jāatzīmē Daugavpils nov. komandas spēlētājs Devids Žolnerovičs, tajā skaitā ar četrām netveramām servēm un diviem uzvarētiem blokiem. Īpaši jāizceļ arī VK Ezerzemes/DU volejbolists Zigmārs Keišs, kurš komandai palīdzēja iegūt uzvaru ar pieciem(!) uzvarētiem blokiem.

 

Pēc šīs nedēļas sabraukuma kopvērtējuma tabulā līderpozīcijās ir izvirzījušies VK Ezerzemes/DU volejbolisti ar iegūtiem 18 punktiem. Tālāk ar 14 punktiem seko Jēkabpils Junioru/JSS un Daugavpils nov./ Daugavpils Tehnikuma komandas.

 

Otrajam izspēles aplim, lēnām tuvojoties noslēgumam, solās būt aizraujošas spēles arī turpmāk, jo tikai labākās 3 komandas no katras divīzijas sev automātiski garantēs vietu ¼ finālā, kamēr zemākajās vietās esošajām komandām vēl priekšā smagas cīņas, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, kur tām nāksies cīņu uzsākt jau ar 1/8 finālu. Nākamās NL spēles jau šajā nedēļas nogalē, kad volejbolistiem būs nepieciešama ne tikai veiksme un izturība, bet arī savu līdzjutēju liels atbalsts.

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv