Latvijas Čempionātā sievietēm priekšgalā izvirzās VK Jelgava
10.11.2019

Jau trešdien, 6.novembrī, savā pirmajā Latvijas čempionāta spēlē iesaistījās arī spēcīgās Rīgas Volejbola skolas meitenes spēlē pret RSU/MVS volejbolistēm. Spēles sākumā pārliecinošu spēli parādot, RSU meitenes gāja uz uzvaru (bija vadībā ar rezultātu 21:18), taču treneru korpusa profesionalitāte un meiteņu nosvērtība Rīgas Volejbola skolas meitenēm tomēr ļāva svinēt uzvaru setā un pēc tam arī visā spēlē kopumā, uzvarot ar rezultātu 3:0. Rezultatīvākā spēlētāja bija RVS komandas spēlētāja Alise Kjasile ar iegūtiem 13 punktiem (tajā skaitā ar piecām! netveramām servēm un vienu bloku).

 

Sestdien, visas dienas garumā, norisinājās Latvijas čempionāta sievietēm sabraukums Jelgavā. Savā stsrpā tikās četras komandas – VK Jelgava, SK Babīte, VK Gulbene un Murjāņu Sporta ģimnāzija. Dienas pirmo spēli atklāja VK Jelgava un, savu pirmo Latvijas čempionāta spēli aizvadošā, VK Gulbene. Jau spēles sākumā Jelgavas volejbolistes parādīja, ka ir favorītes šajā spēlē un mājnieces sporta laukumā, tomēr Gulbenes meitenes arī spēja parādīt cienīgu spēli. Rezultātā gan Jelgavas komanda svinēja pārliecinošu uzvaru 3:0. Spēles gaitā ar rezultativitāti izcēlās gan uzvarētāju komandas spēlētāja Līga Plāte, ar iegūtiem 11 punktiem (tajā skaitā vienu bloku un netveramu servi), gan Gulbenes komandas spēlētāja Mairita Bumbure, kas neskatoties uz zaudējumu, arī ieguva 11 vērtīgus punktus (tajā skaitā ar vienu netveramu servi).

 

Nākamā dienas cīņa norisinājās starp VK Gulbene un VK Babīte komandām. Lai arī sākotnēji gan komandām, gan skatītājiem likās, ka būs vērojama saspringta un līdzvērtīga spēle, Gulbeniešu komandas gars un iepriekšējā cīņā iegūtais cīņas spars, neļāva Babītes meitenēm gūt uzvaru kādā no setiem. Gulenes meitenes svinēja pārliecinošu 3:0 uzvaru un ieguva pirmos 3 punktus kopvērtējuma tabulā. Spēles rezultatīvākās spēlētājas bija Mairita Bumbure ar iegūtiem 12 punktiem (tajā skaitā 2 netveramām servēm un vienu bloku), kā arī Marta Nipāne, kas arī ieguva 12 rezultativitātes punktus (tajā skaitā ar vienu eisu un vienu bloku).

 

Trešajā spēlē iesaistījās arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas meitenes spēlē pret VK Jelgava. Lai arī pirmos divus setus pārliecinoši uzvarēja Jelgavas meitenes, parādot atkal, kurš laukumā ir saimnieks, trešajā setā Murjāņu meiteņu cīņas spars deva viņām iespēju pacīnīties vēl par uzvaru visā spēlē. Taču, ceturtais sets izrādījās izšķirošais un mājnieces svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1. Spēles laikā ar rezultativitāti izcēlās VK Jelgava spēlētāja Simona Rozīte, gūstot 16 punktus (tajā skaitā 6 netveramas serves un viens bloks). Jāizceļ arī Kristīne Dzierkale, kura guva 15 rezultatīvus punktus (tajā skaitā ar divām netveramām servēm un diviem blokiem).

 

Dienas pēdējā spēlē tikās SK Babītes un Murjāņu Sporta ģimnāzijas komandas. Spēles pirmais sets lika manīt, ka šodien nav Babītes komandas diena, kur uzvaru setā ar 25:12 svinēja Murjāņu meitenes. Turpmākajos spēles setos volejbolistes spēja saņemties un parādīt komandas garu un īstenu cīņas sparu. Taču spēles noslēgumā nosvērtākas izrādījās Murjāņu volejbolistes un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1, iegūstot tik ļoti vērtīgos 3 punktus kopvērtējuma tabulai.

 

Kopvērtējuma tabulā līdera pozīcijas ieņem VK Jelgava meitenes ar iegūtiem 12 punktiem, bet turpat blakus atrodas arī RSU/MVS meitenes, ar iegūtiem 11 punktiem.

Vēlam veiksmi un izturību visām komanām turpmākajos sabraukumos, jo katrs punkts kopvērtējuma tabulā ir no svara.

 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

  • Jānis Stukuls
    26427173
    janis@raacv.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

  • Haralds Apinis - 29359757
    haralds@entuziasti.lv